The Santos Travelmaster is built in Holland as you order; custom-built they call it. The boys from the Lowlands are impressively progressive. Santos does not build bicycles but ‘bikes’. The process of choosing your bike, the components and the colour is called ‘customizing’, because it sounds better. You have the possibility to chose over 26 frame colours and almost 80 transfers.
‘If this belt is good enough for a Harley motorbike, it might be just what we need on our bicycles’. Therefore Santos introduced the Rohloff / Gates ‘belt-drive’ four years ago. We have to admit, a bicycle without chain, but with a belt rides very special.

Some models are called the ‘Special’ because they are sharp priced, but you cannot choose every part of the so called specials are matt black annodized frames, built up with a Shimano Deore-LX or XT group. Magura HS11 and HS33 are optional.

– Kişiye özel Santos bisikletleri: Travelmaster 2.6 Alu, Travelmaster 2.8 Alu, Travel Lite, Trekking Lite, Race Lite, tandem

Bisiklet Gezgini’nden Seçil,  Mavi adını verdiği Santos Travelmaster bisikleti ile dünyayı yavaş yavaş pedallamaya devam ediyor.

Yolculuk sayfamızda gezilerimizden notlarımızı bulabilirsiniz.

Standart bisikletleri dükkanımızda görebilirsiniz. Kişiye özel bisikletleri ise aşağıdaki adımlarda oluşturabilirsiniz:

Ölçme kadromuzda ölçüleriniz alınır.

Donanımı ve aksesuarları seçerek istediğiniz gibi bir bisiklet yaratabilirsiniz.

29 farklı kadro rengi ve 40 farklı yazı renginden birini seçerek, bisikletinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Santos web sitesinde kendi bisikletinizi tasarlayabilirsiniz. Site Flemenkçe olduğundan, dükkanımıza gelin ve bisikleti birlikte oluşturalım, deneyimlerimizi paylaşalım.

Santos Travelmaster 2.6 alu 

Travelmaster 2.6’yı gerçek bir Santos olarak tanımlayabilirsiniz. Santos tur bisikleti tek bir amaçla tasarlanmıştır: Taş gibi sağlam bir tur bisikleti olması için.

Hafif ve çok sağlam bir kadro. 55 mm kalınlığındaki lastiklerle herhangi bir yolda konforlu ve kontrollü bir sürüş. Tubus bagajlarla 50-60 kg’a kadar yük taşıyabilirsiniz ve bisikletiniz hızlı, kolay manevra yapar ve kararlı bir sürüş. Kısaca Santos Travelmaster 2.6 tur bisikletinde son nokta.

Bir tur bisikleti, bir dağ bisikleti ya da başka bir bisiklet değildir. Op Pad dergisi tarafından 2006 ve 2012 yılında yılın tur bisikleti seçilen Travelmaster, tur bisikleti olarak tasarlanmış bir bisiklettir. Maşa biraz daha uzundur. Ayaklarınızın arka çantalarınıza çarpmaması için geometrisi farklıdır. Gidon daha yüksektir ki daha az eğilmenizi sağlayarak, vücudunuzda oluşabilecek ağrıları engeller. Yüksek üst borusu ile daha fazla su şişesi taşımanıza olanak verir. Daha birçok detayla sonuç çok iyi bir tur bisikleti. Renk seçeneği de cabası.

Ne kadar yük alacağınıza siz karar verin. Bisikletiniz değil.
Alüminyum kadro hafif ve kararlıdır.
Kadroda şişeleriniz için yeterince yer vardır.
55 mm kalınlığındaki lastikler ile sürüş keyfi.
Rohloff göbekten vites sistemi ve kayışlı aktarım sistemi ile neredeyse yok denecek kadar az bakım.
Bisikletinize siz karar verin.

1800 €’dan başlayan fiyatlarla *

Santos Travelmaster 2.8 alu

Travelmaster 2.8 diğer tüm Santos bisikletleri gibi el yapımıdır. 2.6 gibi alüminyumdur fakat tekerleri 28”tir.  Daha çok asfallta bisiklet sürmek isteyenler için tasarlandı. Santos Travelmaster 2.8 daha once spor amaçlı bisiklet kullanmış kişilerin tercihi. Kısa sürede uzun mesafeler aldığı ve aynı zamanda yük taşırken de kararlılığını ve konforunu koruduğu için için ideal.

42 mm kalınlığındaki lastiklerle hem derayer hem de Rohloff seçenekleri ile.

28″ tekerlekleri ile çok sağlam alüminyum kadro. Kadın kadrosu da vardır. 1800 €‘dan başlayan fiyatlarla *

Fotoğrafını gördüğünüz özel bej Santos 4350 €.

Santos Travel Lite

Şık, alüminyum kadrosu iyi işlenmiş ve Magura FIRMtech hidrolik frenli, 28″.

3620 €‘dan başlayan fiyatlarla * (Sadece Rohloff göbekten vites sistemli seçeneği vardır.)

Santos Trekking Lite

Magura FIRMtech hidrolik frenleri ve Santos’a özel çok hafif Tubus arka bagaj taşıyıcısı ile hafif bir bisiklettir. Kamp malzemeleri ve mutfak ekipmanları olmadan yolculuk yapıyorsanız, size göre. 2200 €‘dan başlayan fiyatlarla *

Santos Race Lite

Bizim tur anlayışımıza göre olmayan bir bisiklet ama hafif tur ve yarış kombinasyonunu bir arada tutmak isteyenler için. 4200 €‘dan başlayan fiyatlarla *

Santos Tandem

Rohlofflu, kırmızı Santos tandemimizi Engelsiz Pedal Derneği’nde görebilirsiniz.

Tandemi Rohloff göbekten vitesli tercih etmekte fayda var. Çünkü tandemde önemli olan ani duruşlarda kolayca vites değiştirebilmektir. Böylece durduğunuzda istediğiniz vitese geçebilir ve rahatça kalkabilirsiniz. İsterseniz tandem XT versiyonlu olarak da tasarlanabilir.

Tandemde, 3 farklı kadro boyu ve 29 farklı renk seçeneği vardır.

Kişiye özel bisikletlerde yaptığımız gibi tandem için de ölçülerinizi alıyoruz.

Lütfen dikkat edin: tandemlerde arkada oturan kişi, önde oturandan daha küçük ya da aynı yapıda olmalıdır.

Santos web sayfasında kendi bisikletinizi tasarlayabilirsiniz. Ayrıca dükkanımıza gelip bizimle beraber bisikletinizi oluşturabilirsiniz.

* Fiyata  ölçme kadromuzda alınan kişiye özel ölçümler ve ayarlar dahildir. İlk bakım ücretsizdir.

Yukarıdaki fiyat dükkanımızdaki mevcut bisikletlerin fiyatlarıdır. Özel siparişleriniz için lütfen bilgi alınız.