bike fitting

Home / bike fitting


Siz bisikletinize göre şekil almayın, bisikletiniz size göre şekil alsın.

Bisiklet Gezgini, ölçme kadrosu ile yine Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Dükkanımızdan bisiklet alırken ilgili tüm ölçülerinizi alıyoruz ve bisikletinizin ayarlarını size özel yapıyoruz.

Kullandığınız sele, gidon, elcikler, bisikletinizin ölçüsü, mesafeler, tüm bunlar bisiklet kullanırken konforunuzu etkileyen faktörler. Doğru bisikleti bulmanız için ölçme kadromuza buyrun.

Bisklet Gezgini’nde Bike Fitting hizmetimiz var.

Bisiklet alırken, kullanıma göre marka, modeli ve kadro büyüklüğünü seçtikten sonra, bisikletin ince ama temel ayarlarına bakıyoruz.

En iyi bisiklet bile, yanlış ya da uygun olmayan ayarlarda kullanılırsa, çok rahatsız edebilir, ağrı, yorgunluk, hatta sağlık sorunları bile (bel fıtığı, menisküs zararları vb.) yaratabilir.

Bisiklet Gezgini’nde, bisikletinizi seçtikten sonra, ölçme kadromuzda bütün temel ayarları yapıyoruz, onlara göre fabrikaya siparişinizi veriyoruz. Hazır modellerden ise, doğru / uygun ayarları bulup, yeni bisikletinizi onlara göre kuruyoruz.

İlk ayar sele yüksekliği tabii, dizlerimize, belimize zarar vermemek için. Ondan sonra orta göbeğe göre selenin ön – arka pozisyonuna bakıyoruz. Az bilinen bir ayar olsa da, o da dizlere ağrı ve zarar önlemek için çok önemli bir ayardır.

Bisiklet ile temas ettiğimiz ikinci nokta gidon. Bisiklet Gezgini’nde dört farklı (düz, riser, şehir ya da kelebek) gidon tipi deneyip, size en rahat ettiği seçebilirsiniz. Gerekirse de, ayarlanabilir gidon boğazı ya da yükseltici ile sele gidon mesafesini ve yükseklik farkı, yani pozisyonunuzu daha eğimli ya da daha düz olarak ayarlayabiliyoruz.

Elcik olarak da, ergonomik, bileklerinizi ağrıtmayan Ergon markasından altı farklı modelden birini seçebilirsiniz.

Son olarak 11 farklı pedal tipinden seçip (şehir, tur, kilitli, kiltsiz, rulmanlı, titanyum bile!) biskletinizi tamamlayabilirsiniz.

IMG_2497

IMG_2520
IMG_2521
IMG_2523
IMG_2526
IMG_2527
IMG_2529
IMG_2532
IMG_2533
IMG_2535
IMG_2537